O nas

Witamy wszystkich miłośników roślin na naszej stronie internetowej.

Szkółka Omorica została założona przez nas w 1999 roku.

Gospodarstwo położone jest w malowniczo ukształtowanym pagórkowatym terenie puszczy Barlineckiej.

Od początku zajmowaliśmy się produkcją roślin liściastych w pojemnikach.,ale chcąc sprostać wymaganiom klientów oraz realizując własne zamiłowania wprowadzaliśmy do produkcji wciąż nowe odmiany. W chwili obecnej na powierzchni  12ha hodujemy krzewy i drzewa liściaste, iglaste w pojemnikach oraz w gruncie.

Sadzonki do produkcji pozyskujemy z własnych czystych odmianowo roślin matecznych a także dokupujemy w renomowanych szkółkach krajowych i zagranicznych. Aby uzyskać zdrowe i silne rośliny sadzonki ukorzeniane są w multiplatach,a przez kolejny rok rosną w pojemnikach P 7 i P 9.Kilkakrotnie przycięte i dobrze uformowane przesadzamy do doniczek docelowych.Po kolejnym roku zaopatrzone w kolorowe etykiety i zapakowane na wózki CC specjalistycznym transportem trafiają do odbiorców.

Przez cały proces produkcyjny wykorzystujemy nawozy wolnodziałające które dokarmiają rośliny również u klientów.

W wyprodukowaniu materiału najwyższej jakości pomaga dobre zaplecze techniczne modernizowane dzięki kolejnym inwestycją np. : doniczkarka,rozdrabniacz Big Bali, nowoczesne tunele,hala produkcyjna.

Nasze gospodarstwo prowadzi sprzedaż hurtową dla centr ogrodniczych, firm zajmujących się terenami zielonymi, spółdzielni, gmin itp.

NA TERENIE SZKÓŁKI NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY DETALICZNEJ

Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki

Anna i Bernard Kostrzewscy